Rząd chce sprywatyzować uczelnie państwowe!

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego prof. Daria Nałęcz powiedziała na posiedzeniu Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, że trzeba zastanowić się nad przekształceniem uczelni publicznych w prywatne.

 

Nie wykluczyła takiego rozwiązania. (…) Uznała, że wypada ją rozważyć — powiedział Marek Kisilowski z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, który sporządził sprawozdanie w tej sprawie.

Zdania ekspertów w tej sprawie są podzielone. Nie brakuje również wielkiego zaniepokojenia.

Pomysł, aby (…) umożliwić przyjęcie publicznych uczelni podmiotom prywatnym, jest skandaliczny — mówi prof. Małgorzata Kowalska z Uniwersytetu w Białymstoku.

Prof. Kowalska podkreśla, że w Polsce poziom finansowania uczelni wyższych z budżetu państwa jest na bardzo niskim poziomie na tle krajów europejskich. Zupełnie inaczej jest w przypadku finansowania ich z kieszeni prywatnych. Zdaniem rozmówczyni „Dziennika Gazety Prawnej” powinno to ulec zmianie.

Dziennik Gazeta Prawna

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów

4 Komentarze

  1. nie badzcie naiwni jesli to zrobia to bedzie oznaczalo tyle, ze bedziemy dodatkowo musieli placic za szkole prywatna, a to co dotychczas w podatkach placone bylo na szkoly publiczne to nadal placone bedzie…

Komentowanie jest wyłączone.