Skopali policjanta, bo zwrócił im uwagę

Troje ludzi pobiło i skopało policjanta, który wracał po służbie do domu. Najstarsza z napastników była 36-letnia kobieta. Dlaczego go skatowali? Bo zwrócił im uwagę!

 

Do zdarzenia doszło w piątek po godzinie 20  na jednym z zielonogórskich osiedli Policjant z patrolówki wracał do domu po służbie. Na osiedlu zauważył na klatce schodowej dwóch młodych mężczyzn, którzy się kłócili. – Zapytał czy może im pomóc, wtedy mężczyźni skierowali swoją agresję na policjanta – mówi nadkom. Małgorzata Stanisławska z biura prasowego zielonogórskiej policji.

Funkcjonariusz poprosił, żeby się uspokoili. Powiedział im, że jest policjantem. Młodzi mężczyźni gdy to usłyszeli rzucili się na niego, zepchnęli ze schodów, a następnie zaczęli kopać. Pobitemu zabrali telefon komórkowy. – Po chwili z jednego z mieszkań wyszła młoda kobieta, która również zaczęła kopać pokrzywdzonego policjanta – mówi nadkom. Stanisławska.

Gdy agresorzy zorientowali się, że na klatce schodowej pojawili się sąsiedzi, zostawili pobitego policjanta, uciekli chowając się w jednym z mieszkań.

Po kilku minutach na miejsce przyjechał policyjny patrol. Policjanci zatrzymali wszystkich napastników. – Okazało się, że to ludzie w wieku od 21 do 36 lat. Wszyscy byli pijani – mówi nadkom. Stanisławska.

Najstarsza z nich jest 36-letnia kobieta. Najbardziej agresywny z całej trójki był 33-latek. Oboje mieli po ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 21-latek miał 1,5 promila. Wszyscy trafili do policyjnej izby zatrzymań. Odpowiedzą za rozbój. Grozi im kara do nawet 12 lat więzienia.

fakt.pl

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.