Będziecie zadowoleni? Będą podwyżki pensji!

22 złote na rękę więcej. O tyle w przyszłym roku – według wyliczeń ekspertów Pracodawców RP – wzrosnąć ma płaca minimalna w Polsce.

I jak to się ma do zapewnień ministra finansów Mateusza Szczurka (39 l.) o tym, że polska gospodarka coraz szybciej się rozwija?!

Obecnie minimalna płaca w Polsce wynosi 1286 zł na rękę (1750 zł brutto). W przyszłym roku – biorąc pod uwagę inflację (czyli wzrost płac) i PKB – podskoczy do 1308 zł (1782 zł brutto). Tak wynika z wyliczeń Pracodawców RP, do których dotarła „Gazeta Wyborcza”. O podwyżce najniższej pensji ostatecznie zdecyduje rząd. Związki zawodowe jednak już alarmują: Taka podwyżka to kpina – twierdzą przedstawiciele „Solidarności”.

Tymczasem szef resortu finansów zapewnia, że sytuacja w naszym kraju się polepsza. – Pierwsze miesiące roku pokazują, że sytuacja na rynku pracy jest lepsza, produkcja przemysłowa jest bardzo solidna. Polska gospodarka jest w bardzo dobrym stanie – mówił kilka dni temu minister Mateusz Szczurek.

Jest lepiej, ale pytanie: komu? Bo na pewno nie 600 tysiącom najgorzej zarabiających Polaków, którzy w przyszłym roku będą musieli się zadowolić groszowymi podwyżkami!

Fakt.pl