Minister ma sfałszowane pozwolenie na broń

Minister korzystał przez lata z trefnego pozwolenia na broń i uniknie odpowiedzialności.

Marszałek pobrał z Sejmu na zwrot paliwa kwoty, których nie miałby szans wyjeździć, a w prokuraturze cisza. Posłowie nagminnie łamią przepisy drogowe i nie płacą mandatów, bo wystarczy, że koledzy w Sejmie przetrzymają wniosek w ich sprawie rok i sprawa się przedawnia. Za to litości dla zwykłych Polaków nie ma i tzw. sprawiedliwość bije w nich na oślep.

Czy minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk, prawnik z wykształcenia może nie znać przepisów dotyczących wydawania pozwoleń na broń i przez trzy lata posługiwać się sfałszowanym dokumentem? W Polsce jak najbardziej może. Cezary Grabarczyk, jak wyszło na jaw, od 2012 r. miał nieważne pozwolenie na broń. Sfałszować je mieli łódzcy policjanci, którzy wydawali dokument ministrowi, bo zaświadczyli, że Grabarczyk zdał egzamin praktyczny, którego w rzeczywistości nie zdawał. Czy jako prawnik w ogóle mógł nie wiedzieć, że egzamin składa się także z części praktycznej? Minister nie chce odpowiedzieć. A prokuratura przesłuchała go jedynie jako świadka.

– Obecny stan sprawy i ustalenia nie uzasadniają potrzeby zmiany roli procesowej pana ministra – powiedział Faktowi Janusz Walczak, zastępca szefa prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim. Z kolei, według Radia ZET, minister miał tłumaczyć się w prokuraturze, że egzamin praktyczny zdał i zrobił to jeszcze przed przystąpieniem do części teoretycznej. Zapytany przez nas wprost prokurator Walczak o to, czy mininister Cezary Grabarczyk zdał egzamin teoretyczny, a praktycznego nie, odpowiedział: „tak można to nazwac”.

Ale cóż się dziwić, w Polsce władza może liczyć na przychylność wymiaru sprawiedliwości. Janusz Palikot nie poniósł konsekwencji za niewpisanie samolotu do oświadczenia majątkowego. Posła Romana Koseckiego przed mandatem drogowym obronili koledzy z Sejmu, którzy przetrzymywali wniosek o ukaranie mandatem tak długo, aż się przedawnił. A bohaterowie sejmowych kilometrówek? W sprawie zapadła głucha cisza. I taka to sprawiedliwość…

Fakt.pl