Szok! Emerycie, zobacz ile dostaniesz podwyżki. Za co żyć?

Emerytom grozi bieda!

 

I to przez kolejne trzy lata. Ustępująca za kilka miesięcy władza nic dobrego dla emerytów nie szykuje! Z przyjętego przez rząd Wieloletniego Planu Finansowego na lata 2015-2018 wynika, że seniorzy nie mają co liczyć na duże podwyżki świadczeń. Waloryzacja będzie „determinowana ustawą”.

Co to oznacza? Że podwyżki będą procentowe i najwięcej zyskają te osoby, które już dziś dostają z ZUS dużo pieniędzy. Reszta dostanie grosze! Najniższa emerytura w ciągu trzech lat wzrośnie o 36 zł na rękę!

Z najnowszych wskaźników – opublikowanych w rządowym planie – wynika, że emerytury i renty wzrosną w przyszłym roku zaledwie o ok. 4 zł na rękę miesięcznie. Może emeryci powinni wziąć to pod uwagę, idąc za tydzień do urn wyborczych?

Szans na waloryzacje kwotową – tak, by wszystkie świadczenia rosły o taką samą kwotę – w tym roku nie ma. Takich podwyżek domaga się PSL, jednak ich wprowadzenie wymagałoby zmian w konstytucji. A parlament przed wyborami – które są już jesienią – raczej się tym zajmie.

Najlepszy w realizacji plan ma Andrzej Duda (43 l.). Kandydat PiS na prezydenta obiecuje, że zwolni najuboższych emerytów z podatku dochodowego. I gdyby go nie płacili, co miesiąc w portfelu zostawałoby im aż 100 zł miesięcznie.

fakt.pl

Więcej postów