Ziobro obraża ludzi prezydenta: TO LARWY!

Kolejna odsłona wojny między obozem rządowym a prezydentem Andrzejem Dudą (45 l.)! Tym razem minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro (47 l.) w bardzo ostrych słowach zaatakował otoczenie głowy państwa. – To ludzie, którzy niczym larwy chcą się rozwijać w politycznym ciele prezydenckiego zaplecza – rzucił Zbigniew Ziobro w tygodniku “Sieci prawdy”.

Jeszcze niedawno politycy PiS przyznawali, że po wojnie PiS z Pałacem Prezydenckim w sprawie zawetowanych przez Andrzeja Dudę ustaw reformujących wymiar sprawiedliwości należy w końcu wyciszyć emocje i załagodzić spór. Mówił o tym m.in. prezes Jarosław Kaczyński (68 l.). – To wszystkim będzie na rękę, bo Polacy nie chcą, aby obóz dobrej zmiany prowadził ze sobą wojnę na przysłowiowe noże – powiedział nam ważny polityk PiS. Ale widać, że o żadnym porozumieniu na linii rząd – prezydent mowy być nie może.

– To jednak ludzie, którzy niczym larwy chcą się rozwijać w politycznym ciele prezydenckiego zaplecza, by później – o czym marzą – przeistoczyć się w motyle, stając się ważnymi postaciami na scenie politycznej. Najczęściej jednak tacy ludzie nie zostają nawet ćmami – powiedział o ludziach Dudy Zbigniew Ziobro dla “Sieci prawdy”.

Ale to nie był koniec wbijania politycznych szpil. – Ufam, że pan prezydent, choć nie ma wielkiego doświadczenia politycznego, poszuka mądrej rady, a przede wszystkim, powtarzam, że będzie wierny wartościom. Bo w polityce są cztery poziomy: system wartości, strategiczne cele, taktyczne wybory, ale też zawsze obecne ambicje. Gdy rozrost własnego “ja” przerasta wartości i strategiczne cele, to błędne wybory taktyczne prowadzą na mieliznę – dodał minister i zasugerował, że w kolejnych wyborach Duda może nie dostać poparcia PiS. – Jednak jeżeli prezydent rozejdzie się z wartościami naszego środowiska, to nie może zakładać, że zyska kolejny kredyt zaufania – powiedział Ziobro.

Co na to Pałac Prezydencki? – Po wywiadzie, jakiego udzielił pan minister Ziobro, byłoby dobrze, gdyby głos zabrała pani premier Beata Szydło – powiedział PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski (44 l.).

SE.PL

Więcej postów