Prezydent Andrzej Duda założy własną partię. Co Polacy sądzą o takim scenariuszu?

Prezydent Andrzej Duda w przyszłości zdecyduje się na założenie własnej partii – uważa 25 procent ankietowanych. Polaków zapytano także m.in. o to, jak oceniają stosunki pomiędzy Dudą a Prawem i Sprawiedliwością. Wyniki sondażu publikuje w środę „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czy Andrzej Duda w przyszłości zdecyduje się na utworzenie własnej partii politycznej? Odpowiedzi „tak” udzieliło odpowiadając na to pytanie 25 procent ankietowanych. Przeciwnego zdania było 33 procent respondentów, a 42 procent zdecydowało się na udzielenie odpowiedzi „nie wiem”.

Jak natomiast Polacy oceniają stosunki prezydenta Andrzeja Dudy z Prawem i Sprawiedliwością? Przeważają ci, którzy uznają je za złe lub raczej złe (32,5 procent). Przeciwnie uważa niemal 32 procent respondentów, a niemal 36 procent nie ma zdania w tym temacie.

Ankietowanych pytano ponadto o to, czy ich zdaniem Prawo i Sprawiedliwość poprze kandydaturę Andrzeja Dudy w najbliższych wyborach prezydenckich, które odbędą się w 2020 roku. 26 procent pytanych stwierdziło, że partia rządząca nie poprze kandydatury obecnego prezydenta Polski. 34 procent respondentów było zdania przeciwnego, a 40 procent nie zdecydowało się na wskazanie odpowiedzi.

„Dziennik Gazeta Prawna” przeprowadził badanie w dniach 22-25 września 2017 roku na panelu Ariadna na reprezentatywnej grupie 1047 dorosłych Polaków.

WPROST.PL

Więcej postów