Skandal! W ramach „pokuty” ks. Krzysztof kazał niepełnosprawnej robić ostre, wyuzdane rzeczy

Jest już prawomocny wyrok. Ksiądz Krzysztof K. odpowie za seks z niepełnosprawną, 17-letnią uczennicą. Sprawa wstrząsnęła nie tylko województwem śląskim.

Co najmniej trzy razy, według ustaleń śląskiej prokuratury, ksiądz Krzysztof K. uprawiał seks z niedosłyszącą, 17-letnią uczennicą z Raciborza. Duchowny, na co dzień związany z parafią w Wojnowicach udzielał tam katechez. Wykorzystana nastolatka wierzyła, że stosunek odbywa w ramach… pokuty.

O tym, co działo się za zamkniętymi drzwiami ośrodka nie powiedziała nikomu. W końcu ksiądz twierdził, że obowiązuje ją tajemnica spowiedzi. Sekret odkryła w końcu zatroskana koleżanka, która przeczytała jej konwersację z mężczyzną, odbywającą się za pomocą jednego z internetowych komunikatorów.

O sytuacji natychmiast poinformowała dyrekcję ośrodka, która zaczęła błyskawicznie działać. Ksiądz został zwolniony, a sprawa trafiła do sądu. Dzięki decyzji opolskiego biskupa odsunięto go również od pełnionej posługi w wojnowickiej parafii. Pierwszy wyrok w sprawie zapadł w ubiegłym roku.

Sąd w Raciborzu skazał duchownego na karę 18 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Ksiądz, w ostatnich miesiącach związany z parafią św. Jacka w Kamieniu Śląskim, odwołał się jednak od wyroku. Na szczęście sąd okręgowy nie uwierzył w jego zapewnienia o niewinności. Wyrok został podtrzymany i tym samym się uprawomocnił.

PIKIO.PL

Więcej postów

2 Komentarze

Komentowanie jest wyłączone.