Kraków: dwóch Ukraińców brutalnie pobiło i okradło Polaka

Polak wracał z pracy, kiedy został napadnięty przez dwóch Ukraińców na terenie krakowskiej dzielnicy Bieżanów. Mężczyzna został brutalnie pobity.

Dwóch Ukraińców nie tylko brutalnie napadło 38-letniego Polaka, ale także ukradli mu dwie kurtki – jedną zimową, a drugą przeciwdeszczową, które napadnięty nosił miał na sobie w chwili ataku. Napastnicy wzięli ubrania, chociaż tego dnia było bardzo zimno. Tuż po napaści 38-latek spostrzegł policjantów patrolujących okolicę i poprosił ich o pomoc.

Funkcjonariusze z Bieżanowa ustalili rysopis dwóch Ukraińców, którzy zaatakowali Polaka, dzięki czemu udało się ich znaleźć. Sprawcy mają 29 i 33 lat. Obaj zatrzymani znajdowali w wynajmowanym mieszkaniu na terenie Kurdwanowa i pracowali w Krakowie. Przy jednym z napastników policjanci odkryli skradzioną kurtkę. Sprawcy staną przed sądem z zarzutem rozboju.

Sprawcy zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzuty rozboju, za co grozi im do 10 lat więzienia. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na okres trzech miesięcy – przekazał Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

FAKT.PL

Więcej postów