Poznali się na islamskim portalu randkowym. Planowali atak terrorystyczny

Para podejrzanych o terroryzm planowała przeprowadzenie ataku bombowego w Wielkiej Brytanii po spotkaniu na muzułmańskim portalu randkowym.

36-letni Munir Hassan Mohammed i 33-letnia Rowaida El-Hassan próbowali stworzyć improwizowane urządzenie wybuchowe po tym, jak powiązali swoje ekstremistyczne poglądy na SingleMuslim.com, portalu dla singli muzułmańskich.

Mohammed został poddany radykalizacji przez islamistę z Facebooka i chciał przeprowadzić śmiertelny atak terrorystyczny. Założył profil randkowy w celu znalezienia żony. Do wiosny 2016 roku regularnie kontaktował się z El-Hassan, wykwalifikowaną farmaceutką, która szukała „mężczyzny, który obawia się Boga przed wszystkim innym”. Para interesowała się przerażającymi filmami bojowników ISIS, którzy ścinają więźniów i rekrutują dzieci.

El-Hassan, która jest magistrem farmacji z University College London, wykorzystała swoją wiedzę ekspercką w zakresie chemikaliów, aby pomóc w badaniach Mohammeda i składować składniki potrzebne do wykonania bomby.

„Ich wzajemna komunikacja wykazała emocjonalne przywiązanie i wspólną ekstremistyczną ideologię” – powiedziała prokurator Anne Whyte. „Wymienili materiały i poglądy w tym czasie. Mohammed planował wykonać atak zmotywowany i inspirowany tym, co widział i słyszał w mediach społecznościowych”.

Jak dodała: „Rowaida El Hassan miała profesjonalną wiedzę na temat chemikaliów z powodu jej profesjonalnego szkolenia i kwalifikacji. Pomogła Mohammedowi, dostarczając mu informacje o składnikach chemicznych niezbędnych do produkcji bomb i o tym, jak je pozyskać”.

Para jest oskarżona o popełnienie przestępstwa na podstawie 5 artykułu ustawy o terroryzmie – przygotowanie aktów terrorystycznych. W ich mieszkaniach znaleziono instrukcje dotyczące bomb, środki chemiczne oraz filmy dżihadystów.

NDIE.PL

Więcej postów