To dlatego Kukiz broni Tyszki!

W czasie, kiedy poseł Kukiz’15 Adam Andruszkiewicz ogłosił na antenie TVP Info, że po rozmowie z liderem ugrupowania postanowił je opuścić. Paweł Kukiz przyznał, że wobec Wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki, który był przyczynkiem konfliktu w ugrupowaniu, ma poważne plany. To Tyszka będzie najprawdopodobniej kandydatem Kukiza na stanowiska prezydenta Warszawy.

“Największe prawdopodobieństwo to jest Stanisław Tyszka” – odpowiedział Paweł Kukiz w środę w TVN24, pytany kogo wystawi klub parlamentarny Kukiz’15 w wyborach na prezydenta Warszawy.

Zapowiedział jednak, że istnieje możliwość, że jego klub poprze innego kandydata jeśli taki się pojawi. Musiałby to być człowiek “mający większe szanse w wyborach prezydenckich w Warszawie”.

Kukiz przyznał jednocześnie, że aby uzyskać poparcie jego klubu potencjalny kandydat nie musi być posłem Kukiz’15. Musi natomiast być to “osoba przyzwoita”, “powiązana z ruchami miejskimi” i “pochodząca z Warszawy”.

Pytany, czy kandydat PO Rafał Trzaskowski jest przyzwoity, stwierdził, że “w ogóle go nie zna”. “Pojęcia o nim nie mam” – zaznaczył. Na pytanie, co sądzi o ewentualnym kandydowaniu na stanowisko prezydenta stolicy obecnego wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego odparł: “Każdy kandydat byłby lepszy” niż obecni włodarze warszawskiego ratusza.

PAP

Więcej postów