AWANTURA na komisji. Pawłowicz ZNÓW wołała do opozycji: „Faszyści!”

W środę późno w nocy, a właściwie już w czwartek, przerwane zostały obrady komisji sprawiedliwości i praw człowieka, której członkowie debatują nas prezydenckim projektem ustawy o Sądzie Najwyższym. Drugiego dnia posiedzenia znów nie było spokojnie. Po raz kolejny głos podnosiła posłanka Krystyna Pawłowicz.

Znów burzliwie minęło posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw człowieka. Rozpoczęte w środę o 9.00 rano posiedzenie komisji trwało do nocy. Zostało przerwane dopiero po 1 w nocy! Co nie zrobiło wrażenia na przewodniczącym komisji, który stwierdził, że jeśli będzie trzeba, to posłowie popracują w piątek, sobotę i niedzielę. W środę zajmowano się złożonymi przez PiS 35. poprawkami do projektu, z czego przyjęto kilkanaście z nich. W czasie długich obrad komisji nie obyło się bez kłótni. Głos zabierała też posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, która nie potrafiła powstrzymać emocji. Gdy poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba chciał zabrać głos i zaczął mówić: – Pewnie jesteście ciekawi… – nie mógł dokończyć, bo w słowo wchodziła mu posłanka Pawłowicz gromko rzucając: – Nie! Nie są! Ktoś zwrócił jej uwagę, że to nie cyrk. Ale to wcale nie sprawiło, że posłanka zamilkła. A jeszcze bardziej zachęciło ją do wydawania opinii i wtrącania się przemawiającemu: – Faszyści! Targowica, niech siedzą cicho! – powiedziała Pawłowicz. – Faszyści? Targowica? Co pani wygaduje? – oburzył się partyjny kolega Szczerby, poseł Krzysztof Brejza. I dodał: – – Jak pani może takich słów używać? – dziwił się.

Gdy podjęty został temat ławników, których instytucję proponuje wprowadzić prezydencki projekt ustawy o Sądzie Najwyższym, poseł PO Marcin Święcicki mówił, że trzeba się dokładnie przyjrzeć się powoływaniu ławników. Poseł został zapytany, kiedy ostatnio był w sądzie, na co znów odezwała się posłanka Pawłowicz kpiąc: – On czeka na sąd.

Przypomnijmy, że w czasie przerwy w posiedzeniu komisji doszło do spotkania Stanisława Piotrowicza z Zofią Romaszewską, Anną Surówką-Pasek i Pawłem Muchą. Poseł Piotrowicz kierujący komisją był pełen nadziei na powodzenie: – Postępujemy w ramach warunków, które w negocjacjach wypracowaliśmy, jestem przekonany, że procedowanie skończy się sukcesem.

SUPER EXPRESS

Więcej postów