Skandaliczna wystawa w Berlinie! Niemcy ratowali Żydów… ani słowa o Polakach!

Skandaliczne informacje płyną z Berlina, gdzie w ramach wystawy „Cisi Bohaterowie”, zorganizowanej w Fundacji „Miejsce Pamięci Niemieckiego Ruchu Oporu” opisano osoby, które w latach 1933-1945 pomagały Żydom. Nie ma nawet słowa o Polakach.

Na skandaliczną wystawę zwrócił uwagę mec. Hambura, który zwraca uwagę, że ekspozycja przedstawia historię Niemców, bohatersko ratujących Żydów, ale nie ma w niej ani słowa o Polakach, którzy za taką pomoc byli karani śmiercią. Do realizacji przedsięwzięcia w dużym stopniu przyczyniły się środki z niemieckiego budżetu federalnego.

„Uważam, że tak nie może być, żeby w tym miejscu, jeśli mówimy o osobach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej tych nazwisk z Polski po prostu zabrakło. To jest w dużej mierze skandal. Jeżeli Niemcy tworzą własną narrację historyczną, takie są tego efekty. Dziś mało kto, mówi na świecie o Niemcach, którzy wywołali II wojnę światową i okrucieństwach, jakie wyrządzili. Mówi się raczej o niezidentyfikowanych nazistach” – mówił mec. Hambura w rozmowie z portalem niezalezna.pl.

NIEZALEZNA.PL

Więcej postów