Maria Romanek – kim jest zwyciężczyni Milionerów?

Maria Romanek - kim jest zwyciężczyni Milionerów?

Maria Romanek – to ona jako druga w historii show wygrała głowną nagrodę w „Milionerach”. Kim jest pani Maria Romanek? Jakie pytania usłyszała podczas programu? Sprawdź, jak wyglądała zwycięska rozgrywka nauczycielki języka polskiego z Bieszczad.

Kim jest Maria Romanek – zwyciężczyni nowej reaktywowanej w 2017 roku edycji „Milionerów”? To pytanie zadają sobie wszyscy fani programu, którzy z zapartym tchem śledzili rozgrywkę sympatycznej nauczycielki języka polskiego z Bieszczad. Co wiadomo, na temat pierwszej kobiety, która zdobyła milion w „Milionerach”? Poniżej prezentujemy, kilka faktów na temat pani Marii Romanek.

Maria Romanek to emerytowana nauczycielka języka polskiego z Bieszczad, a konkretnie z miejscowości Bezmiechowa Dolna. Prywatnie mama szóstki dzieci. W 134 odcinku reaktywowanej serii „Milionerów” fantastycznie poradziła sobie z pytaniami Huberta Urbańskiego. Na początku gry wyznała prowadzącemu, że po zakwalifikowaniu się do programu wykonała szybkie obliczenia matematycznie. Zgodnie z tymi wyliczeniami główna wygrana w „Milionerach” to dla pani Marii równowartość emerytury z najbliższych 50 lat. No cóż… trzeba przyznać, że miliona zdecydowanie szybciej można dorobić się w telewizyjnym show. Na co pani Maria chce przeznaczyć wygraną? Trochę na remont kuchni, trochę na wycieczkę do Gruzji. Oraz na… cele charytatywne. Maria Romanek zapowiedziała, że jej dzieci są mądre i zdrowe, ale jest wiele dzieci chorych i potrzebujących pomocy

Pania Maria na samym początku szła jak burza. Wiedziała, że „Wataha” to serial o strażnikach granicznych, a z podkładów ścina się wilki i dziki. Wiedziała też, że w grze „W bierki” najwięcej jest oszczepów. Do progu 40 tys. złotych pani Maria doszła bez wykorzystywania kół ratunkowych. Problem pojawił się przy pytaniu o aortę. „Aorta wychodzi z lewej komory serca, a kończy się: A: w prawej komorze B: w jamie brzusznej C: w płucach D: w mózgu”. Pani Maria poprosiła o pomoc publiczność. Zgromadzeni w studio widzowie pomogli jej wytypować poprawną odpowiedź, którą była odpowiedź B. – w jamie brzusznej.

Pytanie o 125 tys. złotych, które usłyszała Maria Romanek: Autor dwóch pozycj: „Książki, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki” i „Książki, którą napisałem, żeby mieć na odwyk” – to pytanie również przysporzyło pani Marii lekki problem. Możliwe odpowiedzi: A: Marek Raczkowski B: Maciej Maleńczuk C: Kamil Durczyk D: Witkacy. Maria poprosiła o telefono do przyjaciela, w jej sytuacji, do córki Kasi. Kasia wskazała odpowiedź A. czyli odpowiedź poprawną.

Pytanie za ćwierć miliona: Symbol waluty euro to stylizowana grecka litera. Która? A: beta B: heta C: eta D: epsilon. Maria wykorzystała przy tym pytaniu koło pół na pół, co również było dobrym wyborem, bo w ten sposób wyeliminowano złą odpowiedź, którą kobieta obstawiała. Poprawna odpowiedź to oczywiście D: epsilon. Pani Maria przeszła do kolejnego etapu.

Pytanie za pół miliona złotych, które usłyszała Maria Romanek brzmiało: Za 30 Judaszowych srebrników arcykapłani kupili kawałek ziemi nazwany Polem Garncarza, który przeznaczyli na: A: plantację oliwek B: wybieg dla lwów C: cmentarz dla cudzoziemców D: targowisko. Drogą dedukcji pani Maria zaznaczyła odpowiedź C i była to dobra decyzja.

Pytanie za milion w „Milionerach”, które usłyszała pani Maria Romanek to: Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121? Możliwe odpowiedzi do tego pytania wyglądały następująco: A: 12 321 B: 1 234 321 C: 111 111 111 D: 123 454 321. Maria po długich obliczeniach w pamięci zaznaczyła odpowiedź B, czyli odpowiedź poprawną!

SE.PL

Więcej postów