Lech Wałęsa o udziale w zaprzysiężeniu Dudy

Lech Wałęsa otrzymał zaproszenie na udział w zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy. Uroczystość odbędzie się 6 sierpnia w Sejmie. Czy były prezydent zaproszenie przyjmie? Wałęsa znany był z niechęci wobec Andrzeja Dudy. Odpowiedział.

Z zaproszenia na zaprzysiężenie Andrzeja Dudy zrezygnował już były szef MSZ Radosław Sikorski a także senator Wadim Tyszkiewicz. Obaj swoją decyzję tłumaczą tym, że Andrzej Duda w poprzedniej kadencji nie postępował zgodnie z Konstytucją i tym razem, kiedy znów będzie na nią przysięgał, sytuacja się powtórzy.

 Lech Wałęsa o Andrzeju Dudzie 

Zaproszenie na zaprzysiężenie otrzymają również byli prezydenci. Lech Wałęsa jeszcze go bezpośrednio nie otrzymał, ale już, zapytany przez portal wp.pl, zaznaczył jaka będzie jego decyzja.

– Nie wezmę w tym udziału. Nie podałbym ręki Andrzejowi Dudzie z powodu oszustwa wyborczego – mówi Wirtualnej Polsce Lech Wałęsa.

Ale na tym nie zakończył swojej wypowiedzi. Dostało się również kandydatowi opozycji.- Dziwię się Rafałowi Trzaskowskiemu, że poszedł do Pałacu Prezydenckiego. To błąd. Nie można spotykać się, podawać ręki komuś, kto dopuścił się oszustwa – mówi Lech Wałęsa.

 Wałęsą o koronawirusie 

Były prezydent odniósł się też do sprawa epidemii COVID – 19. Podkreślił, że obostrzenia wprowadzane w związku z koronawirusem były jedynie na pokaz, gdyż zbliżał się termin wyborów. – Wtedy dbali o obywateli, bo chcieli mieć dobrą frekwencję. A teraz Polacy nie są już ani potrzebni, ani ważni – podkreśla Lech Wałęsa.

Zgromadzenie Narodowe zwołane przez marszałek Sejmu Elżbiete Witek odbędzie się 6 sierpnia w sali Sejmu o godzinie 10:00. To wtedy Andrzej Duda oficjalnie rozpocznie swoją drugą kadencję.

FAKT.PL