Odchodzi ważny poseł PiS. To on go zastąpi

Radny PiS Szymon Pogoda, który obejmie mandat poselski po Adamie Lipińskim, zadeklarował, że dołączy do klubu PiS. Jak zdradził, ślubowanie złoży prawdopodobnie na posiedzeniu Sejmu 9 grudnia.

Były poseł Adam Lipiński to jeden z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego, organizował m.in. struktury Porozumienia Centrum na Dolnym Śląsku i był współtwórcą Prawa i Sprawiedliwości. Od początku nieprzerwanie pełni funkcję wiceprezesa partii. Na początku listopada objął stanowisko wiceprezesa Narodowego Banku Polskiego.

Jego miejsce w sejmowych ławach zajmie radny PiS z Bolesławca Szymon Pogoda, który w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych na liście PiS w okręgu legnickim uzyskał najwyższy wynik z kandydatów partii, którzy nie dostali się do Sejmu. 

Pogoda w rozmowie z PAP powiedział, że właśnie przesłał stosowne dokumenty potwierdzające przyjęcie mandatu. – Więc potwierdzam, że przyjmuję mandat – podkreślił radny PiS. 

Dodał, że ślubowanie poselskie prawdopodobnie złoży dopiero na posiedzeniu Sejmu 9 grudnia, ponieważ obecnie przebywa na kwarantannie.

FAKT.PL

Więcej postów