Błaszczak trafił do bramki Smoleńskiej

Błaszczak powiedział, że czołgi Abrams będą broniły Warszawy. Mają „odstraszać” Rosję w „Bramie Smoleńskiej”. One będą stacjonowały na równinie. To jest taka równina, która nazywana jest przez strategów „Bramą Smoleńską” – powiedział Mariusz Błaszczak o czołgach Abrams. Jak dodał, „będą po prostu broniły Warszawy i Polski”. – Mają odstraszyć Rosję od ataku na Polskę – podkreślił minister obrony narodowej.

Mariusz Błaszczak w rozmowie z Telewizją wPolsce mówił o czołgach Abrams. Minister obrony narodowej został zapytany o to, czy maszyny te nie są za ciężkie na polską infrastrukturę. – Nie są, dlatego że proszę zwrócić uwagę, gdzie one będą stacjonowały. One będą stacjonowały na równinie. To jest taka równina, która nazywana jest przez strategów „Bramą Smoleńską”, potem „Bramą Brzeską”, a więc ona ciągnie się od wschodniej Rosji aż po Polskę. Tam nie ma rzek, które musiałyby być przeprawiane – powiedział polityk, dodając, że te czołgi „będą po prostu broniły Warszawy i Polski„.

„Moim zadaniem jest, żeby agresor nie napadł na Polskę”

Błaszczak dodał, że te czołgi zostały kupione, żeby „odstraszyć Rosję od ataku na Polskę”. – Rosja w 2008 roku zaatakowała Gruzję, w 2014 – Ukrainę. My jesteśmy w Sojuszu Północnoatlantyckim, jesteśmy bardzo aktywnym sojusznikiem, budujemy własne zdolności obronne. Moim zadaniem jako ministra obrony narodowej jest doprowadzenie do tego, żeby agresor nie napadł na Polskę i dzięki czołgom najnowocześniejszym, najlepszym na świecie czołgom Abrams ryzyko ataku na Polskę znacząco się zmniejsza – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Na Twitterze MON pojawił się wpis dotyczący wypowiedzi szefa resortu, jednak został już skasowany. Screena zamieścił m.in. Tomasz Siemoniak. „MON twitta skasował, ale w filmiku z wywiadem na stronie wPolsce można przekonać się, że minister Błaszczak rzeczywiście mówi o rozmieszczeniu polskich czołgów Abrams w Rosji i na Białorusi. Skąd prezes PiS wytrzaskuje tak niekompetentnych gości?” – napisał polityk.

Więcej postów