Awantura w Sejmie. Mocne słowa o tych, którzy zginęli w Smoleńsku

Jak słucham tej debaty, to jestem w pełni przekonany, tak ostatecznie, że najlepsza część PiS-u zginęła w Smoleńsku – tak swoją wypowiedź dotycząca stosunków Polski z Unią Europejską rozpoczął Witold Zebrzycki, poseł Koalicji Obywatelskiej. Za swoją wypowiedź został upomniany przez wicemarszałka Sejmu.

Posłowie 15 grudnia dyskutowali min. o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.

Temat zszedł na stosunki Polski z Unią Europejską. Dyskusja zrobiła się dość emocjonalna, a oliwy do ognia dolał Witold Zembrzycki.

– Jak słucham tej debaty, to jestem w pełni przekonany, tak ostatecznie, że najlepsza część PiS-u zginęła w Smoleńsku – powiedział poseł. – Polityka zagraniczna jest dziś pisana cyrylicą – kontynuował.

Wtedy zaczął mu przerywać wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z Koalicji Polskiej.

– Przekroczył pan pewne granice wypowiadając się w ten sposób – upomniał wicemarszałek Zgorzelski. – Chcę pana upomnieć.

Witold Zembrzycki podziękował za upomnienie, ale tonu wypowiedzi nie ostudził.

– Dzisiaj motywuje wami działanie oblężonej twierdzy, ale tym wrogiem nie są instytucje europejskie – zwrócił się dalej do posłów PiS. – Wystarczy być praworządnym, wystarczy realizować wyroki europejskich trybunałów, żeby otrzymywać unijne pieniądze.

Następnie Witold Zembrzycki zdradził, przed kim broni się Zjednoczona Prawica.

– Ten wróg jest u was w środku, w Zjednoczonej Prawicy – wyjaśniał poseł. – To są radykałowie z Solidarnej Polski, to są ekstremiści jak Antoni Macierewicz, którzy zasłaniając się działaniami narodowymi, promują działania antypolskie.

Poseł wypomniał rządzącym także spotkanie zorganizowane w Warszawie, na które przyjechali narodowcy i prawicowi radykałowie z całej Europy.

– Realizując polityczny okrągły stół ze zwolennikami Putina, pokazaliście, że patriotyzm to frazes – podsumował Witold Zembrzycki.

– Jak słucham tej debaty, to jestem w pełni przekonany, tak ostatecznie, że najlepsza część PiS-u zginęła w Smoleńsku – powiedział Witold Zembrzycki.

Poseł za swoją wypowiedź został upomniany przez wicemarszałka Sejmu.

Chcesz, żebyśmy opisali Twoją historię albo zajęli się jakimś problemem? Masz ciekawy temat? Napisz do nas! Listy od czytelników już wielokrotnie nas zainspirowały, a na ich podstawie powstały liczne teksty. Wiele listów publikujemy w całości. Wszystkie historie   znajdziecie tutaj.   Napisz list do redakcji:   List do redakcji   Podziel się tym artykułem: Facebook Twitter

FAKT.PL

Więcej postów