Wypadek polskiego autobusu w Chorwacji. Nie żyje drugi kierowca

Nie żyje drugi kierowca polskiego autobusu, który rozbił się w Chorwacji. Potwierdza to regionalna prokuratora w Warażdinie — podają tamtejsze media.

W wypadku polskiego autobusu zginęli obaj kierowcy, co potwierdził portalowi Jutarnji List Darko Galić, rzecznik prasowy i zastępca prokuratora okręgowego w Varaždin.

   Do wypadku polskiego autokaru doszło w sobotę ok. godz. 5.40 na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia    między miejscowościami Jarek Bisaszki i Podworzec. Jadący w kierunku Zagrzebia autobus zjechał z drogi i wpadł do rowu przy autostradzie — przekazała policja.

Zginęło łącznie 13 osób, a 32 zostały   ranne    — 19 z nich jest w ciężkim stanie. Spośród 32 osób rannych, które przewiezione zostały do pięciu chorwackich szpitali, cztery osoby powróciły w nocy z soboty na niedzielę do kraju samolotem wraz z rządową delegacją z ministrem Adamem Niedzielskim na czele.

W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszczęte zostało śledztwo w sprawie sprowadzenia w dniu 6 sierpnia 2022 r. na autostradzie A4 w pobliżu miejscowości Podvorec (Chorwacja) katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób, w następstwie której   śmierć poniosło trzynaście osób   .

ONET.PL

Poleć Dziennik Polityczny na Facebooku:

Dzielić się ze znajomymi!

Więcej postów