„Obrzydliwe draństwo”. Ktoś miał usunąć wieńce opozycji z Grobu Nieznanego Żołnierza

Poseł Koalicji Obywatelskiej, Michał Szczerba, poinformował, że sprzed Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie zniknęły wieńce, które złożyli przedstawiciele KO oraz prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski. „Obrzydliwe draństwo” — skomentowała wiceprezydent Warszawy i dodała, że taka sama sytuacja miała miejsce przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

W poniedziałek o godz. 8.45 prezydent Warszawy,   Rafał Trzaskowski    oraz przedstawiciele KO pojawili się przed Grobem Nieznanego Żołnierza, aby w Święto Wojska Polskiego złożyć tam kwiaty. Kilka godzin później kwiatów już miało nie być, o czym poinformował poseł Michał Szczerba. Oskarżenia skierował w konkretną stronę.

 Dalsza część artykułu pod materiałem wideo: 

„Spod Grobu Nieznanego Żołnierza organizatorzy uroczystości z udziałem   Andrzeja Dudy    o 12.00 usunęli wieńce Rafała Trzaskowskiego i członków KO, złożone dziś w godzinach porannych. Wstyd!”  —  napisał Szczerba na Twitterze. W kolejnym wpisie Szczerba dodał, że wieniec KO został złożony o godz. 8.45.

Do wpisu Szczerba dodał zdjęcia, które pokazują, że wiązanki KO i Trzaskowskiego zostały położone obok grobu. Z dostępnych zdjęć wynika, że gdy Duda składał swoją wiązankę, na nagrobku nie było już pozostałych. Bukiety, które położyli kilka godzin wcześniej przedstawiciele opozycji, leżą obok kratki kanalizacyjnej. Szczerba przekazał w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”, że informację i zdjęcia dostał od „jednego z mieszkańców”.

Do dyskusji pod postem Szczerby włączyła się także Renata Kaznowska. Zastępczyni prezydenta Warszawy brała udział w uroczystościach o godz. 12.00. Z jej relacji wynika, że wiązanki członków KO zostały usunięte także sprzed pomnika   Józefa Piłsudskiego   . „Obrzydliwe draństwo”  —  skwitowała Kaznowska.

Nie jest jasne, kto odpowiada za zdjęcie bukietów. Do tej pory organizatorzy nie wystosowali dementi. W rozmowie z „Wyborczą” Szczerba zapowiedział, że w środę złoży pisma do Kancelarii Prezydenta, Garnizonu Warszawa oraz Ministerstwa Obrony Narodowej. Poseł będzie domagał się wyjaśnienia sprawy.

 Dziękujemy, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

ONET.PL

Więcej postów