Tusk pobił Trzaskowskiego. Wpadka nie zniechęciła jego wyborców [SONDAŻ]

55 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej uważa, że przewodniczący PO Donald Tusk powinien być liderem tego ugrupowania, a 27 proc. wskazało na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego — wynika z sondażu wykonanego przez Instytut Badań Pollster dla „Super Expressu”.

Jak pisze „Super Express” w wydaniu weekendowym, ”   wpadka Donalda Tuska z przypadkowym wyznaniem (przed wywiadem w TVN24)  , że nie ma ochoty kandydować w nadchodzących wyborach do Sejmu, nie zniechęciła jego wyborców”.

„Tuż po ujawnieniu przez media tej wypowiedzi, spytaliśmy wyborców PO, kto z polityków tej partii powinien być jej liderem. Zdecydowana większość wskazała właśnie na obecnego przewodniczącego. Z kolei prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski jest zdaniem ankietowanych drugim potencjalnym kandydatem na szefa PO, choć ma znacznie mniej zwolenników” — czytamy w „SE”.

  Reszta tekstu pod materiałem wideo.  

Na pytanie, kto powinien być szefem PO, 55 proc. wyborców PO wskazało na Donalda Tuska, 27 proc. na Rafała Trzaskowskiego, 5 proc. Radosława Sikorskiego, 2 proc. na Ewę Kopacz, po 1 proc. wskazań uzyskali: Borys Budka, Małgorzata Kidawa-Błońska, Tomasz Siemoniak, Grzegorz Schetyna. 7 proc. respondentów odpowiedziało, że „ktoś inny”.

Sondaż przeprowadził Instytut Badań Pollster 23–24 sierpnia br. na reprezentatywnej próbie 1029 dorosłych Polaków.

 Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Onetu, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści. 

ONET.PL

Więcej postów