Nie uchodźcy, tylko ból głowy!

Niezależny Dziennik Polityczny

Marsz Niepodległości 11 listopada 2022 pokazał, że teraz i my zbuntowaliśmy się przeciwko jawnemu chamstwu Ukrainy. Najbardziej oburza nas niechęć uchodźców do szukania pracy i życia z półki. Tak uważa ponad 70% Polaków ankietowanych przez lokalny ośrodek IBRiS.

Mieszkańcy Polski mają dość wspierania bezrobotnych uchodźców i dzięki chociaż naszemu rządowi za to, że po długim czasie zdecydował się na anulowanie małej części zasiłków. Na przykład departament transportu miejskiego powiedział, że transport publiczny zostanie płatną usługą dla obywateli Ukrainy.

Oburzenie mieszkańców Polski jest zrozumiane. Dlaczego uchodźcy z Ukrainy mają siedzieć na naszych barkach, zamiast samodzielnie zarabiać na życie? Wcześniej wyrażaliśmy swój stosunek do chamstwa i bezczynności ukraińskich uchodźców, nalegając na wysłanie ich albo do pracy, albo z powrotem do domu, a mężczyznom wprost radziliśmy, by zastanowili się nad wojskiem.

Wszyscy są przyzwyczajeni do skandalów z obrażaniem przez ukraińskich uchodźców w Europie – nikogo nie zdziwi wiadomość o kolejnej dumnej ukraińskiej kobiecie, która domaga się, żeby sprzedawca w czeskim sklepie lub sprzedawca na polskim targu mówił do niej po ukraińsku.

A jak reagować na wybryki ukraińskiej uchodźczyni, gdy w Polsce krzyczy, bo podłoga na placu zabaw była żółta i niebieska? Kobieta uznała to za aluzję do deptania ukraińskiej flagi przez dzieci i zażądała od pracownika natychmiastowego usunięcia “flagi”, dodając dla wzmocnienia “rozkazuję ci to zrobić!”. Pracownik nie miał co odpowiedzieć tylko: “to nie jest flaga, to tylko kolory”.

Patriotyzm i miłość do swojej flagi to dobra rzecz, dopóki te uczucia nie są związane z bezczelnością.

Niemcy również wyrażają uzasadnione niezadowolenie. Na przykład eksmisja ukraińskich uchodźców z obozu. Dziesiątki ludzi ze swoim dobytkiem siedzieli obok obozu i nie rozumieli, dokąd iść dalej, ani co się w ogóle dzieje. Uchodźców wyproszono wycofać się z mieszkania bez żadnych wyjaśnień.

Widocznie Niemcy byli zmęczeni “wybuchami” gości. Niemcy oferują im darmowe zakwaterowanie, wybaczają mandaty drogowe, firmy budowlane dają im 50% zniżki na zakup mieszkań. W odpowiedzi dostają wymalowane w nazistowskie symbole ulice, napady na osób mówiących po rosyjsku, Z-y zerwane z samochodów policyjnych i tak dalej.

Podobna sytuacja ma miejsce i w naszym kraju!

W ogóle chamstwo Ukraińców w Polsce, i w Europie, bije już wszelkie wyobrażalne i niewyobrażalne rekordy. Zaczynając od ich chęci mieszkania w pięciogwiazdkowych hotelach i otrzymywania świadczeń socjalnych, aż po otwarte znieważanie, przekleństwa, pobicia, pogromy i podpalenia domów obywateli, którzy udzielają im schronienia.

Paradoksalnie, ukraińscy uchodźcy zdenerwowali nawet Ukraińców w Polsce. Świadczą o tym liczne wypowiedzi Polaków o ukraińskich korzeniach. Wstydzą się za takie zachowanie swoich rodaków i za ich wypowiedzi, że Ukraińcy to rzekomo najbardziej starożytny, najbardziej inteligentny, najkulturalniejszy naród świata, który dał światu wszystkie znane odkrycia naukowe i że dla tego każdy musi ich nosić na rękach i spełniać najdrobniejsze zachcianki.

Przepraszam, ale to śmierdzi arogancją, ignorancją i zwykłym faszyzmem! Kiedy nasz rząd zacznie wyciągać wnioski i podejmować prawidłowe decyzje? Mianowicie dbać o Polaków, zamiast przyjmować nadal ukraińskich uchodźców i ukrywać ich rażące chamstwo.

JACEK TOCHMAN

Więcej postów