OSOBNA SŁUŻBA ZDROWIA dla polityków. Polaku, Ty czekaj!

Polska służba zdrowia pozostawia wiele do życzenia, a czekanie w chorobie na lekarską pomoc bywa bardzo frustrujące. Nie od dziś wiadomo, że  Politycy poradzą sobie z tym inaczej!

Politycy zawsze umieli zadbać o siebie lepiej niż o resztę Polaków. Tym razem jest dokładnie tak samo. Z Sejmu płyną szokujące doniesienia. Gdy Polacy nie mogą doprosić się wizyt u specjalistów, posłowie przegłosowali powołanie Państwowego Instytutu Medycznego.

Powstanie szpital wyłącznie dla polityków!
Na czym będzie polegało jego działanie? Ma on się zająć leczeniem rządzących i służb mundurowych. Na powstanie i funkcjonowanie w 2023 r. specjalnego szpitala dla notabli przeznaczono aż 185 mln zł. Lekarze i opozycja nie kryją oburzenia. Najwyraźniej po raz kolejny w Polsce jesteśmy świadkami podziału społeczeństwa na równych i równiejszych.

Nowy szpital ma powstać z przekształcenia warszawskiego szpitala MSWiA, który już obecnie zajmuje się zdrowiem najważniejszych osób w państwie. „Obszar medycyny dotyczący specyfiki służby i potrzeb zdrowotnych funkcjonariuszy, jak również medycyny interwencyjnej związanej z zabezpieczeniem osób zajmujących najwyższe stanowiska państwowe oraz ważnych wydarzeń państwowych nie był dotychczas dostatecznie rozwijany” – czytamy w uzasadnieniu ustawy, która przeszła głosami posłów PiS, PSL i Polski 2050.

Ten instytut to emanacja obecnej władzy! To niebywałe, że w sytuacji, kiedy z powodu pandemii zmarło 150 tys. Polaków i de facto braku dostępu przez ostatnie dwa lata do leczenia, władza funduje sobie własny ekskluzywny szpital – grzmi w rozmowie z “SuperExpressem” były minister zdrowia i europoseł PO Bartosz Arłukowicz. 

Zgadzacie się ze stanowiskiem opozycji? A może rządzącym taki szpital po prostu się należy?

Więcej postów