Kaczyński o lekarzach: przesadna pogoń za pieniądzem. Za wzór postawił księży

Niezależny Dziennik Polityczny

Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest przesadna i trzeba coś z tym zrobić – mówił w niedzielę o lekarzach Jarosław Kaczyński. Prezes PiS stwierdził, że lekarz musi mieć poczucie misji, jak ksiądz.

Jarosław Kaczyński na spotkaniu z wyborcami w Nowej Soli (Lubuskie) mówił o problemach służby zdrowia. – Myśmy prawie podwoili wydatki na służbę zdrowia – stwierdził. Jak dodał, zarobki są bardzo zróżnicowane. – Są lekarze, którzy zarabiają całkiem przeciętnie, ale jest i tak, że niektórzy zarabiają bardzo, bardzo dużo – kontynuował prezes PiS. – Nie miałbym z tego powodu pretensji, gdyby służba zdrowia działała tak, jak powinna działać – mówił.

Kaczyński karci lekarzy: pogoń za pieniądzem jest przesadna

Prezes PiS zaznaczył, że aby zostać lekarzem trzeba uczyć się co najmniej 10 lat. – Niech te płace będą nawet bardzo wysokie, szczególnie jeśli chodzi o tych doświadczonych lekarzy, a doświadczenie jest ogromnie ważne w medycynie – dodał.

– W zamian za to musi być dobra służba zdrowia. A ja ciągle dowiaduje się o przypadkach skandalicznych, jeżeli chodzi o działania służby zdrowia – powiedział Kaczyński. Jako przykład podał SOR-y i wielogodzinne oczekiwania na wizytę. Mówił także o przypadku przedwczesnej śmierci 69-latki, gdzie przeprowadzono źle badania. Kaczyński był wówczas w szpitalu z uwagi na leczenie jego matki Jadwigi Kaczyńskiej.

– Ponieważ łączyły się z niewielkim bardzo niebezpieczeństwem to zakończyło się śmiercią tej pani – powiedział. – Pogoń za pieniądzem w tym środowisku jest jednak przesadna i będzie trzeba coś z tym zrobić – stwierdził prezes PiS.

Jak dodał, przy wspomnianym wcześniej badaniu i zabiegu mówiono mu, że wystarczy mieć pewną ręką. Zaznaczył, że kiedy dopytywał, czemu drżą ręce, to oczekiwał odpowiedzi dotyczącej nadużywania alkoholu. – A usłyszałem, że dlatego, że lekarze mają po kilka etatów – mówił. – Ja nic nie mam przeciwko temu, żeby lekarz na jednym etacie świetnie zarabiał, ale lekarz musi być przede wszystkim w szpitalu rano, kiedy zaczyna pracę, do tego momentu, kiedy formalnie ją kończy, czyli do popołudnia, a jak trzeba to dłużej – podkreślił. – Wiecie państwo, że tak nie jest – dodał. – Musi mieć to poczucie odpowiedzialności za pacjenta – zaznaczył Kaczyński.

– Lekarz jest człowiekiem nie tylko pewnego zawodu, ale także pewnej misji – stwierdził lider PiS. Jako przykład ludzi z misją wskazał księży.

msn.com

Więcej postów