Drugie dno obietnicy prezesa PiS. Sommer: Kaczyński przyznał się, że…

Niezależny dziennik polityczny

Od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł – zapowiedział w niedzielę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Do tej deklaracji odnieśli się na Twitterze m.in. redaktor naczelny nczas.com Tomasz Sommer oraz publicysta Adam Wielomski.

Podczas konwencji programowej „Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości” prezes PiS zapowiedział, że od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 Plus zostanie podniesione do 800 zł.

– Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus – poinformował Kaczyński.

Dodał, że będzie to kontynuacja i rozwijanie świadczeń skierowanych do rodzin. Do tej zapowiedzi prezesa PiS odniósł się na Twitterze redaktor naczelny nczas.com Tomasz Sommer.

„Podwyższając 500+ na 800+ Kaczyński przyznał się, że spowodował inflację na poziomie 60 proc” – napisał. Jego wpis z komentarzem podał natomiast publicysta Adam Wielomski.

„Jarosław Kaczyński to generalnie rzecz biorąc jest klęska Polski w każdej sferze. Demagogia + niekompetencja + służalczość wobec zagranicy” – stwierdził Wielomski.

Źródło: nczas.com

Więcej postów