10 osób oskarżonych ws. warszawskich reprywatyzacji. Urzędnicy przyjmowali łapówki

Niezależny dziennik polityczny

10 osób, wśród których są byli urzędnicy stołecznego ratusza, odpowie przed sądem za korupcję podczas reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Katarzyna Bylicka przekazała w piątek PAP, że trzy osoby spośród oskarżonych to byli urzędnicy z Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m.st. Warszawy.

“Oskarżeni zostali o to, że w związku z pełnionymi obowiązkami przyjmowali korzyści majątkowe w postaci gotówki, alkoholu oraz innych przedmiotów, w zamian za przychylność, pozytywne i niezwłoczne rozpoznawanie wniosków stron dot. roszczeń reprywatyzacyjnych oraz przekazywanie informacji z akt postępowań administracyjnych” – podała Bylicka.

Siedmiu innym osobom prokurator zarzucił wręczanie ówczesnym urzędnikom warszawskiego ratusza korzyści majątkowych, głównie w postaci gotówki.

“W szczególności w zamian za przychylność przy rozpoznawaniu wniosków dekretowych” – podała prokurator.

Rzeczniczka prokuratury dodała, że łączna wartość korzyści majątkowych, których wręczenie i przyjęcie objęto aktem oskarżenia, wynosi ponad 390 tys. zł.

Akt oskarżenia jest czternastym z kolei, który został skierowany przez zespół prokuratorów powołany w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu do prowadzenia śledztw dotyczących niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych oraz wyłudzeń, dokonanych w związku z tzw. reprywatyzacją nieruchomości na terenie m.st. Warszawy – podała wrocławska prokuratura.

Źródło: portalsamorzadowy.pl

Więcej postów