Nocne Wilki jadą przez Oświęcim! Reakcja na słowa Schetyny

Nocne Wilki zmienili trasę swojego wypadu do Berlina. Jadąc przez Polskę chcą odwiedzić Oświęcim. To reakcja na niedawne słowa szefa polskiego MSZ, Grzegorza Schetyny, który stwierdził, że rzekomo obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau pierwsi wyzwolili Ukraińcy.

 

Nocne Wilki chcą zwiedzać Oświęcim. Grupa już zamówiła przewodnika w Muzeum Auschwitz na 29 kwietnia dla ok. 30 osób. Motocykliści do Polski mają wjechać prawdopodobnie 27 kwietnia. Docelowo chcą dotrzeć do Berlina 9 maja, by świętować Dzień Zwycięstwa nad hitlerowskimi Niemcami.

Pierwotnie Rosjanie mieli przejechać przez Polskę trasą z Brześcia do Wrocławia i dalej do Czech oraz na Słowację, a następnie do Austrii i Niemiec. Plan rajdu został zmieniony, by odnieść się do niedawnego wywiadu Grzegorza Schetyny, który powiedział, że to nie Rosjanie, a niby Ukraińcy wyzwolili obóz koncentracyjny w Oświęcimiu.

MSZ nie chce komentować tej sprawy. Premier Ewa Kopacz zapowiedział w rozmowie z TOK FM, że do końca tygodnia w MSZ i MSW mają zapaść decyzje odnośnie do rajdu Nocnych Wilków.

fakt.pl

Więcej postów

2 Komentarze

  1. Towarzyszu Marucha ,ci patrioci maj? Stalina na tarczach,a w O?wi?cimiu w 1940 roku nie nie bylo jeszcze ruskich bo w tym czasie podzielili sobie Polske do spó?ki z Hitlerem… Zreszt? dopiero zacz?to budowa? obóz – bystrzaku…

Komentowanie jest wyłączone.