Ponad godzinę czekali na karetkę. Szokujące słowa dyspozytorki

Przerażeni mieszkańcy Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie) wielokrotnie próbowali wezwać pomoc do swojego umierającego ojca. Dyspozytorka pogotowia stwierdziła jednak, że nie ma wolnej karetki. Choremu poleciła, by „przestał udawać i nie straszył ludzi”. W końcu, po ponad godzinie przyjechała karetka z Gryfowa Śląskiego. Niestety za późno.

Oczekiwanie na przyjazd pogotowia trwało ponad godzinę. – Ojciec mdlał, wymiotował. Zadzwoniłem na pogotowie. Pani powiedziała, że nie mają w tym momencie wolnych karetek i nie przyjadą. Odczekałem chwilę i kazałem siostrze dzwonić cały czas – opowiada pan Andrzejw rozmowie z prw.pl. Kobieta usłyszała jednak to samo. Kiedy rozpłakała się do słuchawki, dyspozytorka poprosiła o rozmowę z chorym. – Siostra dała na głośnomówiący, a pani dyspozytorka powiedziała, żeby ojciec nie udawał i nie straszył ludzi – podkreśla mężczyzna.

W końcu karetka do Jeleniej Góry przyjechała aż z Gryfowa Śląskiego po ponad godzinie. Mężczyzny nie udało się już uratować. Dlaczego tyle to trwało, skoro w samej Jeleniej Górze jest dziesięć karetek, a nawet z Gryfowa można dojechać w ok. 20 minut? I przede wszystkim – jak tłumaczyć szokujące słowa dyspozytorki? Warto zauważyć, że miejscowa dyspozytornia została zlikwidowana. Karetkami w Jeleniej Górze zarządza od 4 września pogotowie w Legnicy.

Sprawą zajęła się prokuratura. – Po uzyskaniu wyników badań, będzie wydana opinia sądowo-lekarska co do przyczyn zgonu pokrzywdzonego – mówi Tomasz Czułowski, rzecznik prokuratury w Jeleniej Górze. – Dodatkowo wykonano czynności w celu zabezpieczenia dokumentacji z pogotowania ratunkowego w Jeleniej Górze i Legnicy, w tym nagrań dyspozytora – dodaje. Śledczy sprawdzą też, czy karetki nie dało się wysłać szybciej.

KMK

Więcej postów

1 Komentarz

  1. Sk*rwysyństwo nie da się inaczej tego nazwać. Jak będzie umierał ojciec Pani dyspozytorki to może ktoś mu powie żeby te nie udawał…

    Dzwońcie na 112 w takiej sytuacji i nagrywajcie rozmowy.

Komentowanie jest wyłączone.