„Sodomici precz z ulicy”. Poseł: Miałem 19 lat

"Sodomici precz z ulicy". Poseł: Miałem 19 lat

– Miałem 19 lat, to była legalna, uliczna demonstracja. Byłem wtedy nastolatkiem. Kiedy jestem posłem, wiem, że takiego języka się nie używa – mówił w Polsat News poseł koła Wolni i Solidarni Adam Andruszkiewicz (wcześniej Kukiz’15) po tym jak w programie „Tak czy nie” wyemitowano film z Parady Równości z 2009 roku, na którym widać m.in. Andruszkiewicza wśród kontrmanifestantów krzyczących do uczestników Parady m.in. „sodomici precz z ulicy”.

Andruszkiewicz mówił w Polsat News, że rozpoznaje na filmie siebie, ale dodał, że „nikomu żadnej krzywdy nie zrobił”, a kontrmanifestacja wobec Parady Równości miała charakter pokojowy.

– Możemy polemizować, czy wznoszone hasła były dla kogoś kulturalne, ale demonstrowaliśmy pokojowo – podkreślał.

Poseł zwracał też uwagę na swój młody wiek w czasie demonstracji. – Zaraz będziemy wszystkim szukać w życiorysach, co robili, jak mieli 18 lat i zobaczymy, co z tego wyniknie – mówił.

Na uwagę posła PO Michała Szczerby, że „Hitlerowcy też krzyczeli tak do gejów, a następnie gazowali ich w Oświęcimiu” Andruszkiewicz oburzył się, że poseł Rzeczypospolitej jest porównywany do hitlerowca.

– Porównania do hitlerowców niech pan schowa w swoją kieszeń brudną, proszę nie pluć na mnie hitlerowcami – mówił do posła PO. – Słowa mają swoje konsekwencje. Pan powiedział słowa, które nie powinny paść i powinien pan za to przeprosić – replikował Szczerba.

Andruszkiewicz to polityk związany z ruchem narodowym – w latach 2015-2016 był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Po odejściu z MW współtworzył Stowarzyszenie Endecja, na czele którego stanął.

RP.PL

Więcej postów

1 Komentarz

Komentowanie jest wyłączone.